#خطر ⭕️ مدتی است استفاده از #کارتخوان_های_سیار رو به افزایش است و استقبال هموطنان از این دستگاه باعث شده تا وقوع #کلاهبرداری در این حوزه افزایش پیدا کند

#خطر

⭕️ مدتی است استفاده از #کارتخوان_های_سیار رو به افزایش است و استقبال هموطنان از این دستگاه باعث شده تا وقوع #کلاهبرداری در این حوزه افزایش پیدا کند.

🔹رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به کلاهبرداری های صورت گرفته از طریق دستگاه های کارت خوان گفت:
در یکی از روش های شایع کلاهبرداری از طریق دستگاه های کارت خوان، افراد سودجو با نصب قطعه ای سخت افزاری به نام اسکیمر اقدام به کپی برداری از اطلاعات مهم کارت بانکی افراد می کنند.
🚫اسکیمر دستگاهی است که از آن برای کپی کردن اطلاعاتی که در نوار مغناطیسی کارت های بانکی وجود دارد استفاده می شود و فرد مجرم در فرصتی مناسب این اطلاعات را با استفاده از نرم افزاری خاص در کارت های بانکی خام کپی رایت کرده و می تواند از حساب قربانی برداشت وجه داشته باشد.

🔹 کسبه محترم توجه کنید:

💳 به هیچ وجه فریب تبلیغات پر زرق و برق رو نخورید و حتما دستگاه های خودتان را مستقیما از بانک دریافت کنید و #مراقب_افراد_سودجو باشید و به راحتی اعتماد نکنید

#اشتراک_گذاری_کنید

لینک عضویت کانال مردمی گنبد👇
t.me/joinchat/AAAAAD6jdTJ9n0amQxzmuA

avatar