🌐 پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل بررسی نقشه های پیشیابی هواشناسی نشان می دهند، طی روزهای آینده با نفوذ سامانه ناپایدار، جو استان اردبیل دستخوش تغییرات جوی به شرح ذیل خواهد شد: ✅ ورود سامانه (موج اول سامانه): از عصر روز سه شنبه (27 فروردین 98)

🌐 پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل

بررسی نقشه های پیشیابی هواشناسی نشان می دهند، طی روزهای آینده با نفوذ سامانه ناپایدار، جو استان اردبیل دستخوش تغییرات جوی به شرح ذیل خواهد شد:
✅ ورود سامانه (موج اول سامانه):
از عصر روز سه شنبه (27 فروردین 98).
✅ مناطق تحت تأثیر:
کلیه مناطق استان اردبیل
✅ نوع پدیده های مورد انتظار:
1.وزش بادهای جنوبی (گرمیج) در بیشتر مناطق استان، بویژه در روز چهارشنبه بصورت تند تا شدید خواهد بود. سرعت وزش باد در بیشتر مناطق استان 72 تا 82 کیلومتربرساعت پیش بینی می شود.
2.رگبار باران گاهی توأم با رعدوبرق (در مناطق مستعد با بارش تگرگ) بویژه در بعدازظهر روز چهارشنبه، در مناطق مرکزی و جنوبی استان.
✅ فعالیت موج دوم سامانه:
3.از روز پنجشنبه بتدرج آسمان استان ابری شده و دمای هوا روند کاهشی خواهد داشت.
4.کاهش دما بین 6 تا 10 درجه سلسیوس از روز پنجشنبه تا روز یکشنبه (1 اردیبهشت 98). گفتنی است که دمای هوا در برخی از مناطق مرکزی و جنوبی استان در صبح روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده تا 2 درجه سلسیوس زیر صفر پیش بینی می شود.
5.بارش متناوب باران (گاهی بصورت رگبار) در برخی از مناطق استان تا روز یکشنبه.
6.بارش برف در ارتفاعات (دامنه سبلان، کوههای باغرو) طی روزهای شنبه تا یکشنبه هفته آینده.
✅ رخداد مخاطرات جوی:
به سبب وزش باد شدید در برخی مناطق استان خسارت به مبلمان شهری و همچنین کاهش دما خسارت به باغداران استان در ایام مذکور دور از انتظار نیست.
✅ خروج سامانه:
صبح روز یکشنبه (1 اردیبهشت 98).

🌐 منبع: اداره کل هواشناسی استان اردبیل

@ardabilinews

Posted on Categories دسته‌بندی نشده
avatar